Stavebniny HANKO

Stavebniny Vladislav HANKO Párnica, Dolný Kubín, Orava sú popredným predajcom a distribútorom stavebného materiálu na Orave v okresoch Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín a tiež v okresoch Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Martin a Žilina.

Ponúkame kompletný sortiment stavebného materiálu, značiek Bramac, Prespor, Polyform, Fakro, Isover, Porotherm, Rova, Tondach, Rockwool, KVK, Ytong, Porfix, Velux, Mediterran, Stadreko, H+H, Den Braven, Ursa a mnohých ďalších, na stavbu a rekonštrukciu rodinných domov, bytov a chát v okresoch Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Ružomberok, Žilina a Martin za bezkonkurenčné ceny.

Zabezpečujeme celkový servis, poradenstvo a dovoz stavebného materiálu nákladným automobilom s hydraulickou rukou až na stavbu, podľa potrieb zákazníka.

Okrem stavebného materiálu ponúkame aj široký sortiment stavebného náradia, stavebnej chémie, farieb a maliarskych potrieb, množstvo železiarskych výrobkov a elektroinštalačného materiálu.

Naše stavebniny nájdete na Orave, v blízkosti Dolného Kubína v obci Párnica na križovatke do Žaškova.

Stavebniny HANKO Párnica, Dolný Kubín, Orava ponúkajú široký sortiment stavebných materiálov. Základom pre dobrú stavbu sú základy pri ktorých sa používa betón spoločne s oceľovou konštrukciou. V stavebninách HANKO nájdete rôzne druhy stavebnej ocele. Základom je roxor rôznych priemerov a dĺžok, ďalej kari rohože rôznej hrúbky a rozmerov. Pri stavebnej oceli nechýbajú profily typu U, L a podobne a taktiež pásovina rôznych rozmerov.

V dnešnej dobe sa pri stavbe rodinných domov už veľmi málo používa štandardné šalovanie základov. Vo veľkej miere sa rozmohlo využívanie šalovacích tvárnic. Najpoužívanejšími sa stali šalovacie tvárnice typu „H“. Sú vyrábané z vibrovaného betónu preto majú vysokú pevnosť. V našich stavebninách nájdete šalovacie tvárnice rôznych rozmerov.

Pri pokračovaní stavebných prác máme na výber z dvoch možností presných tvárnic. Prvou sú tehlové výrobky. Výhodou dnešných tehlových výrobkov je ich všestranné použitie. To znamená že z tehly postavíte kompletnú hrubú stavbu. Stavebniny HANKO vám ponúkajú tehlové výrobky všetkých druhov. Sú to tehly obvodové, priečkové, vencové, tehlové preklady, stropné nosníky a stropné vložky. Druhým typom tvárnic sú produkty z pórobetónu. Pre potreby stavieb veľmi obľúbené, vďaka svoje nízkej hmotnosti, výborným tepelno a zvukovo-izolačným vlastnostiam. Podobne ako pri tehlových výrobkoch vďaka produktom z pórobetónu postavíte kompletnú hrubú stavbu. Taktiež ponúkajú širokú škálu druhov ako obvodové, priečkové, vencové, preklady, stropné nosníky a vložky. Stavebniny HANKO vám ponúkajú všetky druhy týchto výrobkov od popredných výrobcov akými sú YTONG, PORFIX a H+H. Tvárnice, či už tehlové, alebo z pórobetónu, treba samozrejme kvalitne pospájať, napríklad maltou alebo originálnymi lepidlami. V tejto skupine stavebných materiálov stavebniny HANKO disponujú širokou škálou výrobkov rôznych značiek. Nájdete tu cement, vápno, omietky rôznych druhov, betóny, potery a nivelizačné potery, ďalej lepidlá na pórobetón, na zatepľovacie systémy, na obklad, dlažbu, ale aj veľa druhov flexibilných lepidiel.

Skôr ako celú stavbu schováme pod strechu je potrebné vystavať komín, či už pre krb, alebo ústredné kúrenie. Stavebniny HANKO vám poradia aj v tomto smere. Môžete si tu zabezpečiť kompletný komínový systém od firmy PRESPOR.

A keď je komín hotový, môže sa zastrešovať. Na výber máte niekoľko možností. Či chcete na strechu škridlu alebo plech. Pokiaľ to bude plech, ponúkame vám kvalitnú plechovú krytinu od firmy ROVA. Keď sa však rozhodnete pre škridlu znovu máte na výber, buď si vyberiete betónovú škridlu od výrobcov MEDITERRAN a BRAMAC, alebo dáte prednosť škridli z pálenej hliny od firmy TONDACH. Po zakrytí strechy ešte namontovať kompletný odkvapový systém od firmy KJG a hrubá stavba je hotová.

Tento stavený materiál vám stavebniny HANKO dovezú až na stavbu podľa potrieb, nákladným automobilom s hydraulickou rukou.

A zostávajú nám dokončovacie práce na stavbe. Jednou z nich je zateplenie stavby. Môžete si vybrať z minerálnej vaty od firmy URSA, alebo polystyrén a extrudovaný polystyrén. Okrem tepelnej izolácie vám stavebniny HANKO ponúkajú aj hydroizolácie ako nopové fólie a štandardnú alebo tekutú lepenku. Na vnútorné priestory máte k dispozícii sadrokartónové dosky biele, zelené a protipožiarne s množstvom príslušenstva ako sú tmely, pásky, parozábrana, spojovací materiál a profily. Okrem sadrokartónu môžete použiť aj čoraz viac obľúbené OSB dosky.

Keď už máme dom postavený zostáva nám dokončiť interiér. V stavebninách HANKO nájdete širokú škálu elektroinštalačného materiálu ako sú káble, chráničky, vypínače, zásuvky, vago spojky, krabičky pod omietku, predlžovacie káble alebo izolačné pásky. Taktiež v našich stavebninách sú k dispozícii rôzne druhy farieb a maliarskych potrieb. Sú to syntetické farby na kov, riedidlá, lazúry na drevo, nátery na ošetrenie dreva, vnútorné farby, ale aj valčeky, štetce a teleskopické rúčky.

K stavbe alebo rekonštrukcii domu je však potrebný aj doplnkový spojovací materiál z oblasti železiarstva. V stavebninách HANKO nájdete širokú škálu klincov, skrutky, matky, podložky, závitové tyče a rôzne druhy vrtákov. Na to aby sme mohli niečo postaviť alebo zrekonštruovať je potrebné aj kvalitné stavebné náradie ktoré je vám tiež k dispozícii v našich stavebninách. Sú to napríklad kladivá, lopaty, krompáče, kýble, vodováhy, spinkovačky, fúriky, stavebné šnúry, plachty.

Ako sa môžete sami presvedčiť, stavebniny HANKO Párnica, okres Dolný Kubín, Orava vám pomôžu a zabezpečia stavebný materiál a náradie na kompletnú stavbu alebo rekonštrukciu rodinného domu, bytu alebo chaty. Príďte navštíviť stavebniny HANKO a vyberte si to najlepšie pre vašu stavbu.